Anne

Hamilelikte cinsel ilişkiye girilir mi?

Hamilelikte cinsel ilişkiye girilir mi? Sorusu halen birçok kişi tarafından sorulmaktadır, oysaki hamilelik döneminde de cinsel ilişkiye girileceğini hemen hemen herkes biliyordur. Çünkü hamilelik dönemin de sadece dikkat edilmesi gereken vajinanın zorlanmaması ve çok seri hareketlerin yapılmaması gerekmektedir. Özellikle de hamileliğin son iki üç ayı oldukça risklidir, fakat buna rağmen yine de hamileliğin ilk aylarından itibaren de cinsel ilişkiye girmeyenler olmaktadır. Bu anlamda da aslında en çok tavsiye edilen cinsel ilişkinin olmamasıdır, özellikle de içe boşalma oldukça zarar verici durumlardan birisidir ve bu yüzden de dikkat edilmesi gereken bir unsurdur.

Kadınların vajinal bölgesi hassas oldukları fakat cinsel ilişki esnasında bu hassasiyeti unuttukları ve tamamen orgazm olma duygusuna kapıldıkları için olası vajinal bölgede ki zedelenme ve yırtılmaların farkına varmamaktadır. Bu yüzden de bebeğe olan ciddi bir rahatsız söz konusu olabilmektedir. Bunun için dikkat edilmesi gerekiyor ve her ihtimale karşı hamile iken cinsel ilişkiye girilmemeli. Bu durum ciddiyet isteyen bir konu olduğu için eğer ki kendinize güveniyor ve cinsel ilişki esnasında dahi kontrolleri sağlayabiliyorsanız eğer sadece tatmin olmak adına çok seri hareketler yapmadan ve de bebeğe zarar verecek derinliklere girilmeden hamilelikte de cinsel ilişkiye girilebilir. Sizler bu kontrolü sağlayabildikten sonra herhangi bir sorun teşkil etmez ve dikkatli bir şekilde cinsel ilişkiye girebilirsiniz.

Daha Fazla Göster

Ali Uygar

Lisans eğitimini Selçuk Üniversitesi Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık bölümünde tamamlamıştır.Mezuniyetinin ardından Konya'da çeşitli danışmanlık merkezlerinde anormal gelişen çocuklarda davranış ve duygu durum problemleri üzerine sağaltım çalışmaları yürütmüş, ailelere danışmanlık hizmeti vermiştir.

İlgini Çekebilir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu