Hamilelik

Hamilelik Sonrası Cilt Lekeleri İçin Lazer Tedavisi

Cilt lekeleri için birçok doğal yöntem bulunsa da eğer lekeleriniz belli bir eşik değerini geçmişse doğal yöntemler bir sonuç vermeyecektir. Bu yüzden en iyi çözüm lazer tedavisi olacaktır.

Tenimize rengini veren melanin pigmentlerinin zaman içerisinde genetik yapıları bozulabiliyor. Bölgesel bazda yaşanan bu değişimler sonucunda vücudun değişik bölgelerinde cilt lekelenmeleri görülebiliyor. Lekeler özellikle yüz, boyun, kol veya bacaklarda yoğunlaşmışsa kötü bir görünüm vermektedir.

Cilt Lekelerinin Oluşum Nedenleri

Cilt lekeleri genetik olarak ailenizden geçmiş olabilse de aynı zamanda güneşin zararlı UV ışınları da bu lekelenmeleri artırmaktadır. Özellikle yaz aylarında denize veya havuza girdiğinizde üzerinizde su damlacıkları kalabiliyor, kurulanmadan güneşlenmeye başladığınızda ise bu su damlacıkları lekelerin oluşmasına neden oluyor. Bu yüzden güneşlenmeden önce iyice kurulanın ve yüksek koruyucu etkisi olan güneş kremlerini tercih edin.

Lazer ile Leke Tedavisi Nasıl Yapılıyor?

Bu işlemi yaptırmadan önce kuşkularınız olsa da yapılan operasyon aslında melanin pigmentlerinin derinin altına enjekte edilmesidir. Ten renginizle aynı olan melanin pigmentleri enjekte edilerek lekeli bölgelerde deformasyona uğramış genlerin yenilenmesi sağlanır. Yapılan bu işlem sayesinde lekeleriniz normal ten renginize dönüşmeye başlayacaktır.

Lazer tedavisindeki seans sayısı lekelerin yoğunluğuna göre ve sayısına göre değişkenlik gösterse de ortalama olarak 5 – 8 seans arasında kesin çözümler alınabiliyor. Tedavi sonrasında derinizde daha fazla kararmalar görebilirsiniz, bu tamamen melanin pigmentlerinin harekete geçtiğini ve tedavinin iyi bir şekilde ilerlediğinin göstergesidir, bu yüzden endişe yapmanıza kesinlikle gerek yok. Kararmalar başladıktan yaklaşık 2 hafta sonra cilt lekelerinizden tamamen kurtulabilirsiniz.

Tedavi Sonrasında Sürekli Bakım

Lazer tedavisinin ardından cildinize sürekli olarak yüksek koruyuculu kremler kullanmanız gerekir. Özellikle öğle saatlerinde sahilde güneşlenirken her 1 saatte bir kreminizi yenilemeniz sizin için iyi olacaktır.

Daha Fazla Göster

Rabia KANATLI

Çeşitli eğitim kurumlarında uzun yıllar yetişkinlere ve çocuklara psikolojik danışmanlık yaptım ve bu süreçte çocukların gelişimleri, sosyal ortamda kazandıkları becerileri, karşılaştıkları problemleri ve çözüm bulma yöntemlerini yakından inceleyip ailelere ve çocuklara rehberlik yaptım. Şuan çocuk ve aile seminerleri vermeye de devam etmekteyim.

İlgini Çekebilir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu