Hamilelik

Hamilelik Döneminizde Malzemelerinizi Hazırlayın

Hamilelik döneminizin hayatınızın en önemli dönemlerinizden biridir. Anne olmaya hem ruhen hem de fiziken hazırlandığınız bu dönemde bebeğiniz ve kendiniz için sık sık alışverişe çıkacaksınız. Bebek kıyafetleri, bebek odası derken siz de gün geçtikçe değişeceksiniz ve karnınız daha çok büyüyecek. Bu yüzde sizin de kıyafetleriniz değişecek ve hamile kıyafetleri tercih edeceksiniz.

Yeni doğmuş bebekle birlikte kendinizi de düşünün

Bebeğinizi en sağlıklı ortamda büyütebilmek için gerekli olan her şeyi almaya hazır hale geldiğinizde kendinizi de düşünmeyi unutmamalısınız. Yeni doğmuş bebek bakımında annelere düşen birçok sorumluluk vardır ve bu sorumlulukların altında ezilmemeniz ve kendinizi yıpratmamanız için sizin de sağlığınıza iyi gelecek olan ve yükünüzü azaltacak pratik malzemeler seçmelisiniz. Tabii kendinize bakmayı da ihmal etmemelisiniz bu dönemde. Örneğin emzirme döneminizin daha sağlıklı ve kolay geçebilmesi için emzirme yastığı, toparlayıcı emzirme sütyeni, bambu toparlayıcı bel korsesi, bebek yastığı gibi malzemelerinizi şimdiden evinizin bir köşesine koysanız iyi edersiniz.

Bu dönemde her şeyi en ince ayrıntısına kadar düşünüp hem kendiniz hem de bebeğiniz açısından sağlıklı ve güzel bir ruh haliyle bu dönemi geçirmelisiniz. Hamilelik sonrası yoga videoları izleyerek kendinize ayıracağınız vakitte yoga yaparak vücudunuzun fitliğini koruyabilirsiniz. Ne olursa olsun bebekle aranızda bir bağ kurduktan sonra kendinize vakit ayırmayı ihmal etmemelisiniz. Siz sağlıklı olduğunuz sürece bebeğiniz de sağlıklı olacaktır, bunu sakın unutmayın.

Bebeğin sağlığı düşünülürken hiçbir zaman annenin sağlığı düşünülmez. Oysa ki anne ne kadar sağlıklı olursa bebeğine o kadar iyi bakar ve sütü de o kadar kaliteli olur.

Daha Fazla Göster

Rabia KANATLI

Çeşitli eğitim kurumlarında uzun yıllar yetişkinlere ve çocuklara psikolojik danışmanlık yaptım ve bu süreçte çocukların gelişimleri, sosyal ortamda kazandıkları becerileri, karşılaştıkları problemleri ve çözüm bulma yöntemlerini yakından inceleyip ailelere ve çocuklara rehberlik yaptım. Şuan çocuk ve aile seminerleri vermeye de devam etmekteyim.

İlgini Çekebilir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu