Doğum Sonrası Lazer Epilasyon ve XT Diode

Farklı amaçlar için üretilen lazerler farklı dalga boylarında ışınlar yayar. Bu dalga boyları da hastanın sorununa göre belirlenir. XT diode lazer 810 – 980 nanometre dalga boyu büyüklüğüne sahip ışın yayma özelliğine sahiptir. Bu boydaki ışınlara da katı grubu denir.

XT diode lazer hangi amaçlarla kullanılmaktadır?

Bayanların en çok tercih ettiği lazer tedavilerinden biri olan epilasyon için XT diode lazer tipi kullanılır. Epilasyonda en iyi sonucu veriyor olması nedeniyle artık bilinçli hastalar tedavi öncesinde hangi lazer tipinin kullanıldığını dahi araştırmaktadır. Eğer siz de epilasyon olmayı düşünüyorsanız XT diode lazer tipi kullanan sağlık merkezlerini tercih edebilirsiniz. Özellikle hassas bölgelerde diğer lazer tiplerine göre çok daha etkili sonuçlar alınabilmektedir. Epilasyonun yanı sıra kılcal damar sorunlarında da kullanılır.

XT diode lazer dalga boyu aralığının geniş olması sebebi ile birçok tedavide kullanılabilmektedir. Koyu renk cilt tiplerinde lazer ile epilasyon çok daha zor olurken, bu model ile daha etkili bir çözüm sunulabilmektedir. Derindeki kıl köklerine çok daha etkili bir şekilde ışın gönderen bu lazer, müşteriler tarafından da en çok sevilen lazer türlerinden biridir. Kalın köklü kılların yanı sıra pulse ayarının değiştirilmesi ile hassas bölgelerdeki ince kıllara da %100’e varan çözümler sunar.

Özellikle bayanlar için en önemli yerlerden biri olan yüz bölgesinde genellikle XT diode lazer kullanılır.

ETİKETLER
Üzgünüm, bu içerik için hiç etiket bulunmuyor.