Sağlık

Gözaltı neden morarır, tedavisi nasıl yapılır ?

Bayanlar için dış görünüm oldukça önemli bir konudur. Herhangi bir konuda seçim yaparken öncelik olarak dış görünüme önem verirler. Aynı şekilde kendilerinin de dış görünümü oldukça önemlidir. Sürekli güzel ve hoş görünmek isterler, bir bayan kendine göre kusursuz, hatasız görünmeli, her zaman gözükebileceği en güzel şekilde gözükebilmelidir. Vücutlarında herhangi bir nokta kötü gözüküyor ise bunu minimize etmek için ellerinden geldiğince uğraşırlar. Kötü gözüken bu noktalardan biri de gözlerdir, daha doğrusu göz altı morluklarıdır.

İnsan vücudu deri ile kaplıdır ve bu kaplı olan tabaka vücudun bölgelerine göre renk değişikliği gösterebilir. Bu durumun belirli bir nedeni yoktur, çeşitli nedenlerden dolayı gerçekleşebilir bu renk değişikliği. Bu çeşitli nedenlerden en çok bilinenleri uykusuzluktur, bunun dışında sürekli televizyon izlemek ve aşırı yorulmak da bu nedenlere örnek olarak gösterilebilir. Bu gibi durumlardan dolayı göz altında morarmalar görülebilir. Bu soruna dermatolog denilen uzmanlar çözüm sunmaktadır. Genel olarak K vitamini dahil edilmiş kremler çözüm olarak sunulmaktadır. Bu kozmetik ürünler çoğu zaman maddi açıdan sıkıntı çıkarır. Bu yüzden her kadının evde rahatlıkla uygulayabileceği bir çözüm ve uygulama çok daha cazip gelmektedir. Buz tatbiki bu çözüm önerilerinden biridir. Göz altınıza uygulayacağınız bu yöntem ile göz altı morluklarınızı azaltabilir, daha çok morarmasına engel olabilirsiniz.

Düzenli bir uyku ile de göz altı morarmalarına engel olabilirsiniz. Göz altınızın morarmaması ve güzel gözükmek için mutlaka uykunuza dikkat etmelisiniz.

Daha Fazla Göster

Annegram.com

Annelerin,anne bebek hakkındar herşeyi bulabileceği lider anne bebek plartfomu annegram.com.

İlgini Çekebilir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu