Hamilelik

Gebelikte Ihlamur İçmek Zararlı mı ?

Hamilelerin hamilelik dönemi boyunca sağlığına çok dikkat etmesi gerekir. Özellikle de küçük bir hastalığa yakalandığında hemen ilaçlara ve antibiyotiklere sarılmak yerine daha doğal yöntemler ve zararsız bitkisel çayları dozunda tüketerek hastalığını bertaraf etmeye çalışmalıdır. Bazı doktorlar hamile kadınların kesinlikle bitkisel çay tüketmemesi gerektiğini söylerken bazı doktorlar ise hastalığın oluştuğu dönemlerde ilaç yerine günde 2 defa tüketilmesinin doğru olduğunu savunuyor. Fakat bitkisel çayları içmeden önce kesinlikle doktorunuza başvurmalı ve tüketmeniz gereken dozu öğrenerek ona göre hareket etmelisiniz.

hlamur - Gebelikte Ihlamur İçmek Zararlı mı ?
Ihlamur Bitkisi

Yıllardır yapılan ve içine meyveler, limonlar ve ıhlamur yaprakları atılarak da yapılan bitki çayları çok masum olarak bilinen bitki çayları olarak biliniyordu. Fakat son zamanlarda bitki çaylarının orijinalliğini yitirmesi nedeni ile ne kadar sağlıklı olduğu sorusu kafaları karıştırıyor. Doktorunuza muayene için gittiğiniz zaman doktorunuza sorabilirsiniz. Sağlığınız için olumsuzluk yaratabilecek bitkisel içeceklerden uzak durmalısınız. Ihlamur çayının dozunu abartmamak şartı ile özellikle de kış aylarında içebilirsiniz.

gebelikte ihlamur - Gebelikte Ihlamur İçmek Zararlı mı ?

Eğer alerjik bir durumunuz ya da bitkinin orijinalliği ile ilgili kafanızda olan bazı kaygılarınız var ise doktorunuza aklınıza takılan her soruyu sorarak ayrıntılı olarak danışmalısınız. Hamilelik boyunca ıhlamuru kaynatarak günde 2 defadan fazla olmamak şartı ile tüketebilirsiniz. İçine limon koyarak şeker düzeyinizi ve tansiyonunuzu da dengelemesini sağlayabilirsiniz. Hamile kadınlar grip salgınına yakalandığında ilaç kullanmak yerine ıhlamur tüketmeyi tercih edebilir.

Daha Fazla Göster

Annegram.com

Annelerin,anne bebek hakkındar herşeyi bulabileceği lider anne bebek plartfomu annegram.com.

İlgini Çekebilir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu