Güzellik

Fondöten Nasıl Sürülür ?

Bayanların vazgeçilmezi olan makyajın da elbette vazgeçilmezi olan bir ürün ve uygulaması mevcut. Fondötenler makyajın olmazsa olmazlarıdır. Fakat fondöten sürmenin de birtakım incelikleri ve bilinmesi gereken kuralları vardır. Her şeyden önce fondötenlerin ciltteki leke, kızarıklık, morluk ve ton farklılıklarını kapatma hususunda etkili olduğu bilinmelidir. Makyajın en önemli ürünlerinden birisidir. Likit, köpük, krem, stick gibi birçok farklı çeşidi mevcuttur. Genelde tercih edileni toz veya krem fondötenlerdir. Kıvamı ve türü ne olursa olsun el, sünger ve fırça yardımıyla uygulanması mümkündür. Fondöten uygulamasında en sağlıklısı fırça ile ürünün cilde sürülmesidir. Zira etkinliği ve kapatıcılığı çok daha etkili olacaktır.

Öncelikle yüz ve göz çevresi iyice temizlenip temel bakımı yapılmalıdır. Bunun için uygun düzeyde tonik ve kremler kullanılabilir. Fondöten sürmeden önce yüz bölgesi paraben içermeyen kaliteli bir nemlendiriciyle hafifçe nemlendirilerek cilt makyaja hazır hale getirilmelidir.

Fondöten Sürme Yöntemleri

Fondöten üç farklı yöntemle sürülebilmektedir. El, fırça ve de sünger yardımıyla uygulama sağlanabilmektedir.

Süngerle fondöten sürme

Süngerle fondöten sürme: Öncelikle kaliteli ve kullanımı kolay fondöten süngerleri tercih edilmelidir. Evvela sünger ıslatılarak hafifçe nemlendirilir. Sonrasında fondötene batırılıp yüze hafifçe narin dokunuş yaparak sürülür. Bu yöntem fondötenin daha fazla kapatıcılık göstermesini sağlar.

Fondoten Surme Yontemleri 1024x682 - Fondöten Nasıl Sürülür ?
Fondöten Sürme Yöntemleri

El veya fırça yardımıyla fondöten sürme

El veya fırça yardımıyla fondöten sürme: Parmak uçlarıyla veya fırçayla hafifçe cilde sürülür. Dokunuşlar yapılıp hafifçe gölgelendirme istenilen kısımlara doğru hızlıca çekilir. İyice yedirilmeye çalışılmamalıdır.

Burun, çene ve yanak üzerlerine çok fazla sürülmemeli, az miktarlarda titizlikle el, fırça veya sünger yardımıyla yüz dahil boyun ve üst göğüs kısımlarına kadar sürülmelidir. Boyun ve üst göğüs, dekolte kısımlarına ince katman halinde sürülmesi yeterlidir. Fondötenin yüzde suni bir hal almamasına dikkat edilmelidir. Unutulmamalıdır ki, fazla sürülen fondötenler yüz hatlarında ince çizgi yollarının meydana çıkmasına ve kalıp gibi istenmeyen bir görünüm olmasına neden olacaktır. Cildin çok fazla fondöten emip, israfa neden olmaması için kaliteli ve uygun bir fırça ile her zaman fondöten sürülmesi tavsiye edilir. Ayrıca bu sayede ciltte belirmiş olan sivilce, leke ve koyu halkalarında kapatılması sağlanabilir. Göz çevresi makyajında fondötenin ışıltılı ve kusursuz görünmesi için ilaveten gözaltı aydınlatıcı ürün de sürülebilir.

Ek Bilgi: Fondötenin ciltteki kalıcılığını ve etkinliğini artırıp ürünü sabitlemek için fırça veya sünger yardımıyla pudra sürülmesi (pudra nasıl sürülür) önerilir.

Daha Fazla Göster

Annegram.com

Annelerin,anne bebek hakkındar herşeyi bulabileceği lider anne bebek plartfomu annegram.com.

İlgini Çekebilir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu