Aşk & İlişkiler

Eski Sevgiliyi Unutmanın Yolları

Bir ilişki bitmiş olabilir ama genelde bir tarafın hisleri, ilişkiyle aynı sürede bitmez. Bir taraf ilişkiyi çeşitli nedenlerle bitirip gittiğinde, genelde hala aşık olan ve unutmakta zorlanan taraf son derece kötü zamanlar geçirebilir. Siz de böyle bir ilişkiden çıkmışsanız ve sürekli eski sevgilinizi, yaşadıklarınızı düşünerek kendinizi yalnız hissediyorsanız; kafanızı dağıtmanıza ve onu unutmanıza yardımcı olabilecek ipuçlarından yararlanabilirsiniz.
İlk olarak onu görmemeniz gerektiğini unutmayın. Onun gittiği mekanlardan, evinin etrafından, ona rastlayabileceğiniz yerlerden uzak durmaya çalışın. Hatta ilişkiniz çeşitli nedenlerle kesin bitmişse ve geri dönüşü yoksa, onunla karşılaşmışsınız gibi yapmak ya da karşısına çıkmak gibi hatalara düşmeyin. Bu sizi üzer. Unutmayın; eskilerin de dediği gibi: “Gözden uzak olan, gönülden de uzak olur.”
Bitmiş bir ilişkinin en zor aşamalarından biri de “temizlik” kısmıdır. Ondan size kalan eşyalar, size aldığı hediyeler, sevdiği objeler, yazdığı notlar gibi size onu hatırlatacak her şeyden kurtulmaya çalışın; hatta rahatlamak için yırtın ya da yakın. Sizi bırakan birinin izlerinin sizi yaralamasına izin vermeyin. Yoksa her dakikanız: “Bunu çok severdi, şunu yıl dönümümüzde aldı, hala onun gibi kokuyor.” gibi anma cümlelerinin ardından gelen ağlama krizleriyle geçecektir. Onun sevdiği ya da sizi dertlendirecek şarkılar dinlemeyi, aşk dolu romantik filmler izlemeyi de bir kenara bırakın. Fotoğraflarınızı da unutmayın!

Bir insanın kokusu, unutulması en zor olan şeylerden biridir. İnsanda hafızayı en çok tetikleyen şey de koku duyusudur. Bu yüzden, onun parfümünü de hayatınızdan çıkarın.

Bitmiş bir ilişkinin, psikolojik açıdan kötü olan bir dönemin, hatta bir depresyonun ardından kadınların saçlarını değiştirdiği kanısını hepimiz biliriz. Siz de kendinizi yenilemeye çalışın. Bunu bu psikoloji yüzünden değil, yeni bir başlangıç için yapın. Dilerseniz saçlarınızı kestirin, boyatın ya da kendinize yeni kıyafetler alarak küçük bir tarz değişikliğinde bulunun. Hayat devam ediyor; yenilenin.

Bu zamanlarda aşk yaşamak istiyorsunuz ama yeni ayrıldığınız eski sevgilinizi düşünmek size engel oluyorsa bu 10 maddeyi dikkate alın ve onu unutun.

1-Onu düşünün: Evet onu unutmak için ilk olarak onu düşünün ama sadece birkaç gün. Bunu yapmalısın.Çünkü ilerleyen günlerde asla yapmayacağın şey onu hatırlamak olacak.

2-Kendinize yeni bir aktivite kazandırın: Onunlayken yapmadığın bir alışkanlık kazanma bu süreci hızlandıracaktır. Bir dans kursuna gidebilir ya da spora başlayabilirsin. Eğer bunlar zaten alışkanlıkların arasındaysa bilmediğin bir çalgı aletini öğrenmek için kursa gitmelisin.

3-Anılarını çöpe at: Ona ait olan her şeyi çöpe at hatta başka hiç üşenme hepsini yırt, kes ve öyle at. Sana onu hatırlatacak hiçbir şeyi gözünün önünde bulundurma zaten  birinci adımda onu hatırlaman için yeterli süren olmuştu. Onu ve anıları unut. Evet hemen!

4-Stalklama: Onu sosyal medya hesabından çıkart ama sakın sahte hesaptan ya da kendi hesabından onun profilinde gezinme. Çünkü yanlışlıkla bir beğeni yapman tüm moralini bozacaktır.

5-Kendini yenile: Kendi gözüne daha güzel görünmek için bunu yapmalısın. İşe saçlarının renginden ya da şeklinden başlayabilirsin. Eğer saçlarını değiştirmek istemiyorsan allık kullanarak kendine farklı bir hava katmalısın. Renkli yüzler her zaman güzeldir.

6-Ortak arkadaşlarla dertleşme: Eski sevgilinle ilgili ortak arkadaşlarıla dertleşme. Çünkü senin canının sıkkın olduğu bu kuşlar sayesinde karşı tarafa muhakkak iletilecektir. Bunu engellemek için en yakın dostunla dertleşmen en doğru tercih.

7-Sakın kilo alma: Kilo alman onun depresyona girdiğini düşünmene neden olur. Keklere,makarnalara,abur cuburlara sakın yüklenme. Zayıf ve narin olmaya devam et.

8-Uyumadan önce onu düşünme: Uyku öncesinde düşündüğün şeyin rüyana girmene olasılığı çok yüksektir. Bu yüzden onu uykundan önce düşünme, daha önceki anılarını hatırlama. Zaten bunu yapmayacağına dair sözü üçüncü adımda kendine söz vermiştin.

9-Normal davran: Onunla karşılaştığından normal davran hatta gözlerinle selam verip yoluna devam edebilirsin. Ama onu takip etme ve sakın onu izleme.

Daha Fazla Göster

Annegram.com

Annelerin,anne bebek hakkındar herşeyi bulabileceği lider anne bebek plartfomu annegram.com.

İlgini Çekebilir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu