Aşk & İlişkiler

Erkeği Eve Bağlamanın Yolları

Kocanız eve geç saatlerde geliyorsa ve bunu alışkanlık haline getirdiyse, bu durumda bir anormallik olduğu muhtemeldir. Erkekler, mutlu oldukları eve geç gelmekten ve huzur buldukları eşlerinden kaçmaktan pek haz etmezler ve işlerini hemen bitirip, eve gitmek için oldukça sabırsızlanırlar. Peki erkekleri eve bağlamak için neler yapılabilir?

Dinleyin ve Şikayet Etmeyin

Onları dinleyin, arkadaş olun. Anlattıklarını ya da problemlerini size anlatması için fırsat yaratın. Aranızdaki sorunları sizinle konuşmasına imkan sağlayın ve konuşarak çözmeye çalışın, yüzüne vurmayın. Sürekli şikayet etmek ve suçlamak onu evden uzaklaştırır. Pozitif olun ve bir süre sadece onun mutluluğuna odaklanın. Sürekli bir şeylerden şikayet eden negatif bir insanla kimse vakit geçirmek istemeyeceği gibi kocanız da evde durmaktan kaçacaktır.

İlgilenin ama Kıskanarak Değil

Erkekler de her insan gibi kendini huzurlu hissetmek ve mutlu olmak ister. Ona ilgi gösterin ve kendini özel hissetmesini sağlayın. Birbirinize ilgi duymanız son derece gerekli bir şeydir. Eşlerin birbirine ilgi duyması ve önem vermesi evlilik için gerekli bir olgudur. Aksi bir durum sadece ev arkadaşlığı gibi bir ilişkide söz konusu olabilir. Aynı zamanda kıskanmayın. Kıskanmanız ilişkinize fayda sağlamadığı gibi onu daha çok kırıp, sizden uzaklaştırıcı bir etki de bırakabilir. Bu yüzden ona güvenin.

Misafir Ağırlayın

Evinize değer verdiğiniz insanları çağırmanız, beraber hazırlık yapmanız ve onları birlikte ağırlamanız beraber vakit geçirmenizi sağladığı gibi sizin için farklı bir aktivite olacaktır. Akrabalarınızı ve ya arkadaşlarınızı ziyaret etmeniz de size yarar sağlayacak bir diğer etkendir.

Evde Değişiklikler Yapın

Beraber karar verin ve odalarınızdaki eşyalarınızın yerini ikinizin zevkine göre değiştirin. Bu aktiviteyi yapmanız, onu evle meşgul edecek ve sizi sıradanlıktan kurtararak evinize yeni bir hava katıp, içinizi açacaktır.

Duygularınızı Dile Getirin

Eşinizle vakit geçirmekten zevk aldığınızı ve onu eğlenceli bulduğunuzu söylemeniz, onu mutlu kılıp kendini sizin için yeterli hissetmesini sağlayacaktır. “Seninleyken çok mutluyum” gibi kurduğunuz cümleler, onda daha çok mutlu etme isteği yaratıp, sizinle birlikte mutlu olma eğilimi yaratır.

Daha Fazla Göster

Annegram.com

Annelerin,anne bebek hakkındar herşeyi bulabileceği lider anne bebek plartfomu annegram.com.

İlgini Çekebilir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu