Doktorlar

Erciş kadın doğum doktorları

Kadınlar için, doğru doğum kontrol uzmanı bulmak, tam olarak güvenebilecekleri birini bulmak anlamına gelir. Teknik yeterliliğe ek olarak, diğer özelliklerde önemlidir. Genel olarak, kadınlar iyi bakılmalı ve tedavi edilmeli. Jinekolojik uygulamada hijyen kusursuz olmalıdır. Bir jinekolog seçerken hangi faktörler göz önünde bulundurulmalıdır? Ankara kadın doğum uzmanı Esra Çabuk Cömert dikkat edilmesi gerekenleri anlattı.

Erciş Kadın Doğum Uzmanı Nasıl Bulunur?


Kadınlar evlerine yakın doğum kontrol uzmanlarını telefon veya iş dizininde ve internette bulabilirler. Akraba, tanıdık veya arkadaş tavsiyeleri genellikle çok yardımcı olur. Aksine, İnternet’teki incelemeler mutlaka bu doktor olacak anlamına gelmemektedir. İdeal olarak, hastalar güvendikleri aynı jinekoloğun altında kalıcı olarak kalacaktır. Çünkü kendisi için mevcut olan tüm bulgulardan ayrı olarak, her randevuda hastalarını daha iyi tanımaktadır. Bağlantılar daha sonra doktordan doktora değişmeden daha kolay tespit edilebilir. Ne yazık ki, doktorlar genellikle bir hasta için fazla zamana sahip değildir, ancak bu nokta birçok kadın için özellikle önemlidir. Güven ve bir güvenlik anlayışı, bir jinekoloğa güvenebilmek için ön şarttır. Özellikle söz konusu hamilelik olduğunda daha dikkatli ve tedbirli olunmalıdır.

Vajinal Muayene

Kadın genellikle randevuda ilk izlenimi alır. Hamilelik sürecinde şikayetiniz varsa, yakında bir randevu almalısınız. Bir jinekoloğun kendi uygulamasında sizin için bir kayıt olması doğal olabilir ve bu nedenle sadece hali hazırda onunla tedavi gören hastaları kabul eder. Sağlık sigortası hakkında, kadınlar jinekologların daha fazla adresini sorabilir. Belki ilgili sağlık sigortası şirketi de bir randevu almanıza yardımcı olabilir

Jinekolojik Uygulamada Hijyen

İdeal olarak, kadınlar henüz bilmedikleri bir randevuya gidiyorlar. Bu vesileyle, zaten uygulama bölümlerini görebilir ve hijyen durumunu değerlendirebilirler. Kayıtların arkasında profesyonel, sakin bir atmosfer veya telaşlı, kaotik bir aktivite var mı? Bekleme odasında kaç kadın oturuyor? Uygulama temiz mi? Pratikte kaç jinekolog tedavi ediyor?

Jinekolog Ziyareti


Bir jinekolog ziyareti sırasında, özellikle ilk ziyarette, doktor ile bir konuşma yer almalıdır. Hemşire, doktor ile yapılan görüşmeden önce bile doktorun alt kata soyunmalarını istediğinde ve bu durumda doktoru beklemek zorunda kaldığında, kadınlar için çok rahatsız edici olabilmektedir. Hamilelik ve doğuma ek olarak, doğum sonrası bakım da dikkate alınmalıdır. Anormal belirtilerin görünmesini hastalığın daha sistematik tedavi edilebilmesini sağlamaktadır. Ayrıca, aynı hastanede aynı doktordan tedavi almak, doğum sırasında hamilelik korkusunu hafifletebilir. Bu nedenle, bir hastane seçerken, sadece hamilelik dönemini dikkate almamalı, aynı zamanda doğum ve doğum sonrası kondisyonu da düşünmelisiniz.

Doğum Sonrası Bakım Konusuna Özen Gösterilmelidir


Doğuma ek olarak, birçok gereksiz sorundan kaçınmak için doğum sonrası bakım konusunu ciddi olarak düşünmelisiniz. Örneğin, hastanenin temel ekipmanı olup olmadığı, anne sütü ile beslenip beslenemeyeceği, doğum masrafı ve pediatrinin koğuştan ne kadar uzakta olduğu detayları incelenmelidir.

Uzman Hastane Nasıl?


Tesisler ve ölçek açısından bakıldığında, özel hastaneler ve genel hastaneler bölünmez, ancak uzmanlaşmış hastaneler kadın hastalıkları ve jinekoloji yapmaktadır. Doğum kontrol ve jinekolojideki uzman hastanelerin teknik seviyesinin diğer hastanelerinkinden daha fazla olacağı görülebilir.

İyi Donanımlı Ekipman Ve Mükemmel Sağlık Ekibi


Sadece obstetri ve jinekolojiyi yöneten özel bir hastanedir. Genel hastane ile aynı mükemmel tasarım ve mükemmel sağlık ekibine sahiptir ve genel hastanenin neden olduğu hasta üzerindeki baskıyı ortadan kaldırır. Buna ek olarak, çoğu ihtisas hastanesi de genel hastaneler gibi pediatriye sahiptir, bu yüzden acil durumlarla başa çıkma becerisine sahiptirler.

Hamileler İçin Özel İmkanlar Var


Özel hastanelerde genel hastanelerde bulunmayan antenatal bir kontrol sistemi ve hamile kadınlar için özel bir poliklinik bulunmaktadır, böylece hamile kadınlar daha titiz bir bakım alabilmektedir. Doğum kontrol uzmanı seçerken de hastanenizi seçmiş olmaktasınız. Doktorunuzun tavsiyesi ile hastaneniz de doğum yapabilirsiniz.

Daha Fazla Göster

Annegram.com

Annelerin,anne bebek hakkındar herşeyi bulabileceği lider anne bebek plartfomu annegram.com.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu