fbpx
Anne

Doğum Teminatı Nedir?

Genel olarak, hiçbir sağlık sigortası poliçesi doğrudan doğum korumasını kapsamaz. Gelecekte planlamalar arasında doğum ve hamilelik olasılığı varsa, annelik sigortası ek bir sigorta olarak kullanılabilir ve anne adayı için özel sağlık sigortası sağlanabilir.

Sağlık sigortası poliçesi annelik sigortası ile birlikte gelirse, sigorta doğum sırasında hamilelik ve hastanede yatma masrafları için kontrol edilerek ödenecektir. Hastane masrafları arasında hastane ve işletme maliyetleri, bebeğin veya annenin doğum sırasında yaşayabileceği sağlık sorunları ve zorunlu kürtaj prosedürleri bulunmaktadır.

Teminat Sözleşme Şartları Nelerdir?

Sigorta şirketi ile yapılan sözleşmeye göre, tüm bu masraflar sigorta şirketi tarafından karşılanabilir veya sigortalı maliyetlere katılabilir. Ancak burada dikkat edilmesi gereken bir şey var. Doğum izni genellikle sigortanın yürürlüğe girmesinden bir yıl sonra yürürlüğe girer. Özel sağlık sigortası ile sigortalı da ihtiyaç ve gerekliliklere dayanarak poliçeye sigorta ekleyebilir. Bununla birlikte, doğum garantisi sigortası yürürlüğe girdiğinde, garanti derhal geçerli olmayacaktır. Bu sigorta şirketleri için en yaygın uygulamadır. Bir başka deyişle, sigorta şirketinin kurulmasından sonraki ikinci yılda, eğer adayın hamilesi ve doğum yapması halinde, doğum garantisi kapsamında özel sağlık sigortası ödenecek masrafları ödeyecektir.

Kısacası, yeni doğmuş bebekler için, doğmamış olanlar hariç, doğumdan sonra taburculuktan taburcu olmaya kadar tüm masraflar doğum sigortasına bağlıdır.

Sözleşmeli Veya İmzasız Sağlık kurumlarında Sağlık Harcamaları Arasında Fark Var Mıdır?

Politikada yer alan garantilerin sürdürülmesi, kısıtlamaların ve maliyetlerin hızının yeterli olması yeterli olacaktır. Aynı zamanda, ülkenin yeni uygulamaları var. Ek sağlık sigortası olarak adlandırılan bu uygulama, sosyal sigorta grubunun çalışanlarının kendi istekleri doğrultusunda gerçekleştirebilecekleri bir sigortadır. Bu sigortaya bağlı olarak, sosyal sigorta grupları ile sözleşmeli özel hastanelerde ve sağlık kuruluşlarında ücret ödemek mümkün değildir. Sınırsız teslimat sigortası ek sağlık sigortası yoluyla da elde edilebilir. Bu durumda, hamilelik sırasında giderler garanti edilecektir. Sigorta şirketi bu dönemde tıbbi muayeneleri ve çeşitli sigortaları kapsamaktadır.

Ek Sağlık Sigortası

Ek sağlık sigortası, sosyal güvenlik sisteminin kapsamadığı veya sosyal güvenlik sisteminin sağlık maliyetlerinden daha yüksek olan sağlık masraflarını karşılayan devlet tarafından finanse edilen özel bir sağlık sigortasıdır. Tamamlayıcı sağlık sigortasına sahip olmak zorunlu değildir, sadece bu sigortayı sağlamak için istekli olanlar zorunludur. Bu bakımdan, doğum garantisi ek sağlık sigortası kapsamında da gerçekleştirilebilir.

Daha Fazla Göster

Annegram.com

Annelerin,anne bebek hakkındar herşeyi bulabileceği lider anne bebek plartfomu annegram.com.

İlgini Çekebilir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu