Hamilelik

Doğum İçin Hastane Odası Nasıl Süslenir?

Son yıllarda hastane odası süslemek oldukça revaçtadır. Hastane odası süslemeleri özellikle yeni doğan bebekler için yapılmaktadır. Yeni doğan bebek; süsler, pırıltılar, ışıltılar içinde karşılanmaktadır. Bu nedenle de doğum için hastana odası süslemek resmen moda olmuştur. Peki, doğum için hasta odası nasıl süslenir?

Doğum esnasında annelerin tercih edebileceği iki tip oda bulunmaktadır. Bu odalar standart odalar ve suit odalar şeklinde ikiye ayrılmaktadır. Standart odalar alan olarak daha küçük yapıda olan odalardır ve standart odalarda; suit odalarda yapılan süslemelerin yapılma imkanı bulunmamaktadır. Standart odalarda daha çok duvar süslemeleri tercih edilmelidir ve alanı geniş gösterecek süsler ve renkler kullanılmalıdır. Standart oda değerlendirmesini ancak ve ancak bu şekilde yapabilirsiniz. Suit odalarda ise çok farklı süsleme yöntemleri izlenebilir. Suit odalarda ikram köşesi oluşturulabilir ve bu ikram köşesi sayesinde gelen misafirler güzel bir şekilde karşılanmış olup, gönülleri hoş tutulabilir. Doğan çocuğun bir abisi ya da bir ablası varsa; abi kardeş köşesi ya da abla kardeş köşesi yapılabilir. Bu sayede büyük olan çocuk komplekse girmemiş, kıskançlık yapmamış olur. Bu nedenle abla kardeş ve abi kardeş köşeleri önem taşımaktadır. Suit bir oda tutmuşsanız ve bebekten önce olan büyük bir çocuk varsa bu köşe mutlaka hazırlanmalıdır. Ayrıca isterseniz suit oda tutmuş olun, isterseniz standart oda tutmuş olun oda kapınıza mutlaka bebeğiniz için hoşgeldin yazısı taakın.

Oda süslemesi yaparken dikkat edilmesi gereken başlıca kural ise bebeğin sağlığıdır. Bebeğin sağlığına zarar verebilecek her türlü maddeden uzak durulmalıdır. Uçan balonlardan, plastik materyallerden olabildiğince uzak durulmalıdır. Çünkü önemli olan  çocuğunuzun sağlığıdır. Çocuğunuzun sağlığını korumak için daha çok tül olan süsler tercih etmeniz gerekmektedir.

Daha Fazla Göster

Annegram.com

Annelerin,anne bebek hakkındar herşeyi bulabileceği lider anne bebek plartfomu annegram.com.

İlgini Çekebilir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu