Çocuk

Çocuklarda Astım Tedavisi

Çocuklarda astım solunum güçlüğü yaşatan sorunlarda başında gelir. Çocuklar için çekilmez bir hal alır ve sık yaşanılan bir durumdur. Bunun başlıca sebepleri alerji, akciğer hastalığı ve sinirsel bir durum olabilir. Astımı tetikleyen faktörlerin başında ise yün, ev hayvanları, ev tozlarıdır. Astımın nedeni ise birden fazladır bunun için bağışıklık sağlama çabaları çoğu zaman yetersiz kalmaktadır. Astımda soluk almak değil vermek çok büyük sorundur. Bitkisel şifalar ise bir çok astım hastalığının tedavisinde kullanılır.

Andız kökü bunlardan biridir. Andız kökünü ezip balla karıştıralım ve yiyelim. Maydanoz tohumları ve yapraklarının kaynatılması ile elde edilen saf maydanoz suyunun içimi de astım tedavisinde iyi gelen şifalı yöntemlerden biridir. Deve tabanının suda kaynatılıp, buharının solunması durumunda nefes darlığı ve astım hastalıklarında kullanılan yöntemlerden biridir. 1 çorba kaşığı üzerlik tohumunu dövelim. Toz haline geldikten sonra 1 tatlı kaşığı bal ilave edelim ve günde 3 tatlı kaşığı belli aralıklarda yiyelim. Astıma çok iyi gelen bir şifalıktır.

Astım tedavilerinde en çok uygulanan diğer yöntemlerden birisi de 1 adet sıkılmış limon suyuna 1 çay kaşığı bal karıştırıp içmektir. Çok bilinen ve uygulanan bu harika yöntem astım ve nefes darlığına çok iyi gelir. Başka şifalı yöntemlerden biri de 1 fincan kaynar suyun içine 1 çay kaşığı kantaron ekleyip biraz demlenmesini bekleyelim. Demlendikten sonra sabahları aç karnına suyunu içelim. Astım hastası olan çocukların yanında kesinlikle sigara içilmemelidir. Üzüntü verebilecek durumlardan uzak durmaları gerekir. Astım nöbetleri alerjik sebeplerden oluyorsa bu ortamın tamamen çocuk için yaşanılır hale getirilmesi gerekiyor.

Daha Fazla Göster

Annegram.com

Annelerin,anne bebek hakkındar herşeyi bulabileceği lider anne bebek plartfomu annegram.com.

İlgini Çekebilir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu