Çocuk

Çocuklarda Altını Islatma Problemi ve Tedavisi Nedir?

Birçok küçük yaştaki çocukların gün içerisinde çok yorulması ya da gereğinden fazla sıvı yiyecek tüketmesi halinde meydana gelen bir çeşit psikolojik problemdir. Bu durumu yaşayan çocukların anne ve babaları çok dikkatli bir tutum sergilemelidirler. Bu durumu yaşayan çocuklara verilen tepkiler çocuğu psikolojik yönden oldukça etkilemektedir.

Kızıp azarlayarak rencide etmek yerine öyle bir durumla karşılaşan anne babalar çocuğa karşı olabildiğince ılımlı bir tavır sergileyerek çocuğu bu durumdan nasıl kurtarabiliriz gibi çözüm yolları aramalıdır. Çünkü çocuğun altını ıslatma sorunu hastalık, gün içerisinde ağır cisimleri kaldırması yada psikolojik gibi çeşitli şekillerde meydana gelmektedir. Sürekli bir alt ıslatma problemi yaşayan çocukların bir hekime gösterilerek problemin asıl kaynağının ne olduğunu hekim yardımıyla teşhisi konulmalıdır.

Tedavi İçin İzlenecek Yollar

  • Gün içerisinde ağır herhangi bir şeyi kaldırmasının önüne geçilmelidir.
  • Yatmadan önce çok sıvı yiyecekler tüketmemesi güzelce anlatılmalıdır.
  • Bu durumun gerek bitkisel gerek doktor yardımıyla çeşitli tedavi yöntemleri bulunmaktadır.
  • Bitkisel tedavi yönteminde tarçın ön sıralarda yerini almaktadır. Çocuğa günde bir adet çubuk tarçın çiğnettirilmesi oldukça faydalı bir bitkisel tedavidir.
  • Yine baktığımız da amla denilen meyveyi ezerek bal ile zencefili karıştırıp sabah kahvaltılarında tüketilmesi sağlanmalıdır.
  • Zeytinyağını da ısıtarak çocuğun alt bölgesini çeşitli masaj hareketleri ile sürülmesi çocuk için oldukça faydalı bir harekettir.
  • Bal ve muzu kullanıp karışım elde edilerek çocuğa yedirilmelidir.
  • Kızılcık böbrek problemleri yaşayan hastalarda etkili sonuçlar elde edilmesini sağlayan muhteşem bitki olmasıyla akşam yatmadan önce çocuğa içirilmesi halinde çocuğun altına kaçırması azaltılmasında etki eder.
  • Şayet; tüm bu bitkisel tedaviler olumlu bir etki oluşturmazsa em kısa zamanda bir hekime başvurulmalı hekim yardımıyla bu sorunun giderilmesi sağlanmalıdır.
Daha Fazla Göster

Annegram.com

Annelerin,anne bebek hakkındar herşeyi bulabileceği lider anne bebek plartfomu annegram.com.

İlgini Çekebilir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu