Annegram.com

Çocuklarda Hiperaktiflik Sorunları

09.07.2018
122
Çocuklarda Hiperaktiflik Sorunları

Çocuklarda hiperaktiflik nedenleri birçok şeye bağlı olmaktadır. Doktor sadece çocuğun günlük yaşantısını değil ailenin de arasındaki sorunları bilmelidir. Hiperaktif olan çocuk sadece hareketli şekilde yaşantıya sahip değildir aynı zamanda kendisine ve çevresindekilere zarar verme eğilime sahiptir. Bu yüzden kesin olarak tedavi edilmelidir.

Çocuklarda Hiperaktiflik Sebepleri Nelerdir?

Bu durum çocuğun bilinçli olarak yaptığı bir şey değildir. Çocuğu baskı altına alarak, kızarak, döverek veya ceza vererek rahatsızlığını yenmesini sağlayamazsınız. Bu tür davranışlar çocuğun rahatsızlığını daha da ileri dereceye taşıyacaktır. Anne ve babanın arasındaki sorunlar veya çevresinde gördüğü kötü olaylar çocuğu bu rahatsızlığa itmektedir.Çocuklarda Hiperaktiflik Sorunları 1

Hiperaktiflik Nasıl Tedavi Edilir?

Aile çocukla daha fazla vakit geçirerek onu yararlı ve gelişiminde fayda sağlayacak etkinliklere yönlendirmelidir. Çocuk dikkatini daha olumlu işlere vererek olumsuz hareketlerden uzaklaşırsa zamanla rahatsızlık çocuğu terk edecektir. Anne ve baba arasındaki uyum her zaman iyi olmalıdır, çocuğun yanında yapılan yanlış hareketlere son vermelidir. Sürekli tartışma ortamında bulunan, kötü olaylara maruz kalan çocuğun hastalığı zamanla daha da ilerleyerek kötü noktalara gelebilmektedir. Hiperaktif olan çocuğa hiç bir zaman kızılmamalı, dövülmemeli ve ceza verilmemelidir. Anne ve babayla geçirdiği vakit kadar arkadaşlarıyla da vakit geçirmelidir. Yeni arkadaşlar edinmesine, sosyal olarak yaşamasına izin vermelisiniz. Bazı durumlar ilaç tedavisi de önerilmektedir. Uzman bir doktora giderek çocuğunuz ve kendiniz hakkında geniş bilgiler vermeniz gereklidir.

Çocuklarda Hiperaktiflik Sorunları 2

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.