Dekorasyon

Çocuk Odası Düzenlemeleri

Çocuk Odası Mobilyaları

Çocuk odalarına mobilya alırken artık tercihleri yapanlar çocuklar oluyorlar. Her renk olabilir ancak fonsiyonlarına göre o renklerin dağılımlarını tercih etmek gerekiyor.

Misal olarak çocuğun çalışma ortamındaki renkleri çok fazla ve bu renklerin göz alıcı bir şekilde olması çocuğun çalışma dikkatini bozacaktır.

Çocuk odasındaki renlk ayarlamasını bunları düşünerek sağlıklı bir şekilde yapmak lazım uyurken aynı şekilde uyuma mekanında da çok fazla rengi çok çok iddaalı renkleri seçerek kullanmak doğru olacaktır.

Onun dışında gerisini zaten çocuklar seçiyorlar ve ne istediklerini çok çok iyi biliyorlar burada onların seçimlerini dikkate almaktada yarar vardır.

Bebek Odalı İçin Duvar Kağıtları

Bebek odalarındaki duvar kağıtlarını bizler genelde sadece bir duvarda öneriyoruz bu yatak başı gibi dikkati çekmek istediğimiz bir duvar olabilir.

Burada birsürü alternatif mümkün desenli düz çizgili duvar kağıtlarıda uygulamak bir fikirdir yada duvar kağıtlarını bordür gibi kullanmkata bir başka fikirdir.

Seçim yaparkende en dikkat edilecek husus duvar kağıtlarında silinebilir olmalarıdır.

Bebek Odasındaki Mobilyalar Nelerdir ?

Bir bebek odasında ihtiyaç olan eşyalar yatak, dolap, alt açma imkanınız varsa emzirme için bir oturma yeri, bebeğin oyuncakları ve ihtiyaçları için raflar bir bebek odasındaki olmassa olmaz eşya gruplarıdır.

Bebek odasının ortasında boş bir alan olması önemli bir şeydir mümkün olduğu kadar dolapları alçak tutmak çok büyük dolaplar kullanmamak tavsiye edilir.

Emzirmek için bir bölümün olmaması anne için bir zorluk çıkarabilir çocuk için bu ana bir ihtiyaç değildir ama çocuğun rahatlığı için ortada ona ait bir boş mekanın olması ve odadaki eşyaların ona göre daha kısa olması daha maküldür.

Daha Fazla Göster

Annegram.com

Annelerin,anne bebek hakkındar herşeyi bulabileceği lider anne bebek plartfomu annegram.com.

İlgini Çekebilir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu