Çocuk

Çocuğunuz Kısa Olmasın

Her anne çocuğunun uzun boylu olmasını ister. Fakat kimi anneler var ki çocuğun boyunun uzun olması için neler yapacağını bilmemektedir veya bildiği halde göz ardı etmektedir. Bir annenin en başta yapması gereken şey, bebek annenin karnında iken doğru beslenmek. Hamilelik döneminde dengeli beslenmek bebeğinizin gelişimini fazlası ile etkileyecektir. Hamilelik döneminde sağlıklı beslenin ve bebeğinize sık sık sevginizi gösteriniz.
İyi bir hamilelik;

*iyi bir hamilelik geçirmek her şekilde çocuğunuzun gelişimini yüksek oranda etkileyecektir. Anne karnında olan beslenme ve gelişim çocuğunuzun boyunu ve kilosunu etkiler. Bu yüzden hamilelik döneminde beslenmenize dikkat ediniz ve kesinlikle sigara kullanmayınız.

*Güne kahvaltı ile başlasın; kahvaltı çocuğunuz için günün en çok önemli öğünüdür. Çocuğunuza kesinlikle kahvaltı yaptırınız ve yumurta ve süt gibi protein oranı yüksek olan ürünleri tüketmesini sağlayın.
*Günde 2 bardak süt içirin; kalsiyum kemiklerin gelişmesini sağlar ve çocuğunuzun büyümesi için büyük oranda etki eder. Sütün içinde bulunan kalsiyum çocuğunuz için önemlidir. Bu yüzden bol bol süt ürünleri tüketmesine özen gösteriniz ve günde en az 2 bardak süt içiriniz.
*Düzenli uyusun; çocuğunuzun günde 8 – saat aralıksız uyumasını sağlayınız. Unutmayınız ki büyüme hormonu uyku halinde iken gerçekleşir.
*Anne sütü ile besleyiniz; çocuğunuzu 6 aya kadar sadece anne sütü ile, 2 yaşına kadar ek besinlerin yanında anne sütünü vermeye devam ediniz.

Daha Fazla Göster

Annegram.com

Annelerin,anne bebek hakkındar herşeyi bulabileceği lider anne bebek plartfomu annegram.com.

İlgini Çekebilir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu