Anne

Çoçuğun Anne Üzerindeki Hakları

Toplumun temelini oluşturan aile, her ne kadar sağlam bir yapı oluştursa da esasen tüm aile bireylerinin görev ve sorumluluklarını çok iyi bilmesi gerekir. Ailede herkesin birbiri üzerinde bazı hakları bulunmakla birlikte, özellikle çocuğun anne üzerindeki hakları çok büyük önem taşırken, onu belli bir yaşa getirene kadar eğitmek ve büyütmek, bir ailenin temel görevleri arasında yer alacaktır.

BEBEK VE ÇOCUĞUN ANNE ÜZERİNDEKİ HAKLARI

Hiç şüphe yok ki bunun yazılı kanunları olmasa bile, annelerin içindeki merhamet duygusu çocuğun gelişimi noktasında ve onu yetiştirme noktasında ön plana çıkarken, onu korumak, kollamak ve büyütmek, annenin içgüdüleri içerisinde zaten mevcut olan bir durumun göstergesidir.

Anne şefkati ve merhameti, çocuğun üzerinde ve gelişiminde önemli bir etken olarak dikkat çekerken, elbette ki bu konunun kanın üzerindeki yeri de açıkça belirtilmiş ve insanlara tanıtılmıştır. Çocuğun anne üzerindeki hakları üzerinde detaylıca düşünecek olursak, onun gelişimi ve gençlik çağlarında eğitimle birlikte belli noktalarda desteklenmesi, ailenin temel görevlerini ortaya koymaktadır. Başta beslenme ve gelişim konusunda annenin çocuğuna göstermek zorunda olduğu ilginin yanı sıra, onun tüm eğitim hakları da aile ve başta anne tarafından tanınmalıdır. Kanunlarda 18 yaşına gelene kadar ailenin sorumlulukları devam ederken, özellikle annenin içindeki sevgi zaten çocuklarının gelişimi konusundaki en büyük yardımcısı olacaktır.

Toplumun sağlıklı bireylerden oluşması için, tüm annelere çok önemli görevler düşerken, ilerde hem kendine hem de çevresine faydalı bireyler yetiştirmek, elbette ki annelerin bu konudaki tecrübe ve bilgi birikimlerini dayanan bir gelişme ile gösterecektir. Bütün insanların içinde olan duyguların ön plana çıkmasıyla oluşan çocuğun anne üzerindeki hakları ve bu haklarında en uygun şartlarda çocuklara sağlanması, hiç şüphe yok ki hem onların gelişiminde hem de ilerideki hayatlarındaki alacaklar rolde, önemli bir etken olarak kendini gösterecektir.

Daha Fazla Göster

Annegram.com

Annelerin,anne bebek hakkındar herşeyi bulabileceği lider anne bebek plartfomu annegram.com.

İlgini Çekebilir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu