fbpx
Aşk & İlişkiler

Bir Erkek Nasıl Kaybedilir ?

Bir erkekten kurtulmanın en doğru yolu, birlikte olmak istemediğinizi, ona açıkça söylemektir. Ama bunu yapmak her zaman çok kolay olmayabilir. Ya da bunu söylemiş olmanıza rağmen, karşınızdaki erkek fazla ısrarcı davranabilir. Böyle durumlarda başvurabileceğiniz bir kaç taktik var…

Güzel Şeyler Söylemeyin

Hala birlikteyseniz ve ondan ayrılmaya çalışıyorsanız, ona güzel şeyler söylemediğinize emin olmalısınız. Seni özledim, seni seviyorum, iyi ki varsın, aşkım, sevgilim vb. sözcükler; size daha çok bağlanmasından başka bir şeye yaramayacaktır. Bu sözcükleri kullanmayı kestiğinizde, karşınızdaki erkek, ona karşı hislerinizde bir azalma olduğunu farkedecektir.

İletişimi Koparın

Eğer hala birlikteyseniz, iletişimi bir anda kesmeniz doğru olmaz. Ama onu pek aramamaya dikkat etmelisiniz. Eskiden günde 3-4 kez telefonda konuşuyorsanız, bunu 1-2’ye indirmeye çalışın. Mesajlarına geç cevap verin ya da cevap vermeyin. Unutmayın, iletişim, ilişkinin temelidir. İletişimin kopması, ilişkinin bitmesi demektir.

Bakımsız Görünün

Fiziksel olarak sizden uzaklaşmasını sağlayın. Onun beğendiği elbiseleri giymeyin, onun hoşuna giden saç modellerini yapmayın. Hatta, onunla buluşurken, bakımsız, itici görünün. Bu durum, karşınızdaki erkeğin size karşı duygularında fazla bir değişim yaratmayacaktır. Ama bu tutumunuz, ona, onu önemsemediğiniz hissini verecektir.

Sohbet Ederken

Sohbet ederken, çok istekli görünmemeye dikkat edin. Konu ilginizi çekse de kısa cevaplar verin. Yeni konular açmayın. Konuşurken saate bakın. Soğuk davranın…

Fiziksel Yakınlaşmadan Kaçının

Fiziksel yakınlık her erkeğin zaaf noktasıdır. Fiziksel olarak ondan uzaklaştığınızda, sizden soğumaya başlayacaktır. Onu durduk yerde öpmeyin. O sizi öptüğünde isteksizce karşılık verin. Seks yapmamak için bahaneler üretin.

Bütün bu hareketlere rağmen sizden soğumuyorsa, onu karşınıza alıp konuşun. Konuşma biraz zor geçebilir. Ama sonunda ikinizde daha rahat edeceksiniz. Biraz yardım için, Onu Üzmeden Ayrılmanın Yolları, başlıklı yazımızı okuyabilirsiniz.

Daha Fazla Göster

Annegram.com

Annelerin,anne bebek hakkındar herşeyi bulabileceği lider anne bebek plartfomu annegram.com.

İlgini Çekebilir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu