Bebek

Biberon Alırken Nelere Dikkat Etmeli?

Bebeğinizin anne sütünden sonraki beslenmesi için kullanılan en önemli ihtiyaç malzemesi biberondur. Cam, Plastik, silikon gibi birçok alternatifi bulunan biberonda ihtiyaca göre biberon tercihi yapılmaktadır. Bebeğinizin gelişimi için en uygun biberon seçimini yapmak çok önemlidir. Doğumdan sonraki ilk 6 ay boyunca sadece ana sütü bebek için yeterli iken daha sonraları ise uygun bir biberon ile gıda takviyesi yapılabilir.

Çalışan anneler çoğu zaman bebeklerinin yanında olamayacakları için genellikle biberona yönelirler. Tamamen silikondan yapılan biberonlar plastik biberonlar gibi bebekleriniz için tehlike arz eden Bisfenol A’ maddesini içermemesi açısından tehlike arz etmemektedir.

Cam biberonlar ise içerisindeki havayı en iyi şekilde idare ederek koruyan biberonlardır. Ayrıca daha uzun süreli sıvı barındırabilen cam biberonların temizlenmesi de oldukça kolaydır. Bir yandan bu kolaylığı varken diğer yandan da cam olması nedeniyle kırılgan bir yapısı vardır.

Biberon alırken bu hususlar göz önünde bulundurulmalıdır. Biberon ile birlikte içerisindeki sıvı kaynatılabilir. Bütün biberonlar sabunlu sıcak su ile temizlenebilir.

Su sıcaklığının en az 80 derece olası şartı ile biberonlar bulaşık makinelerin de bile yıkamak mümkündür. Tamamen yetişkin gözetiminde kullanılmalıdır biberonlar. Beslenme ihtiyacı için hiç bir zaman yalancı emzik kullanmamalısınız. Sürekli emzik kullanarak sıvıların emilmesi söz konusudur ve de diş çürüklerine neden olur. Her kullanım öncesi ve sonrası biberonlar mutlaka iyice temizlenmelidir.

Diğer yazımız olan Gebelikte Çok Gülmekhakkında bilgiler verilmektedir.

Daha Fazla Göster

Annegram.com

Annelerin,anne bebek hakkındar herşeyi bulabileceği lider anne bebek plartfomu annegram.com.

İlgini Çekebilir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu