Bebek

Bebeklerin Hıçkırığı Nasıl Geçer ?

Bebeklerin genellikle emzirme ve beslenme sonrasında gelişen hıçkırık tamamen doğal ve normal bir reaksiyondur. Bebeğin doyduğu anlamına da gelebilir. Mide dolduğunda diafram siniri uyarılır ve hıçkırık ortaya çıkar.Bebekler emzirmenin hemen ardından ve ya beslenmelerinin arasında bir anda hıçkırmaya başlarlar. İlk altı ay süreyle sık sık yaşanacak olan bu durum sadece bir reaksiyondur. Hiç bir zararı yoktur. Tabi çok uzun süren ve geçmeyen hıçkırıklar söz konusu olduğunda doktorunuza başvurmanızda yarar vardır.

Bebeğinizi hıçkırık tuttuğunda iki farklı yol deneyebilirsiniz. İsterseniz bebeğinizi tekrar emzirin ve ya ağzına bir kaşık anne sütü, su verin. Hemen geçecektir. Ayrıca hiç bir şey yapmadığınız taktirde beğinizin yutkunma eylemi ile de bu durum son bulacaktır.

Bebeklerin midesindeki doluluk oranına bağlı olarak gelişen ve diaflamın bir uyarı niteliğinde gösterdiği bu refkeks size bebeğinizin doymuş olduğunu da bildirir. Bu yüzden aslında bunu kendinize verilmiş bir ipucu olarak görüp, gerekeni yapabilirsiniz.

Daha Fazla Göster

Annegram.com

Annelerin,anne bebek hakkındar herşeyi bulabileceği lider anne bebek plartfomu annegram.com.

İlgini Çekebilir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu