fbpx
Bebek

Bebeklerde Ayak Kızarıklıkları Sebepleri Nelerdir?

Birçok annenin çözüm aradığı, bebeklerde ayak kızarıklıkları sebepleri birçok nedenden kaynaklı olabilmektedir. Sadece ayakta değil bu kızarıklıklar yüzde, yanakta ve vücudunun her hangi bir yerinde görünmektedir.

Bebeklerde Kızarıklıkların Sebepleri

İsilik; bebekler yaz ayının gelmesiyle aşırı terlemeye ve sıvı kaybetmeye başlamaktadır. Bu durumda anne yaz ayı için önlem almazsa bebeğin çeşitli bölgelerinde kızarıklıklar başlar. Bu durumu yaşamamak için bebek yeterli derecede sıvı almalı ve pamuklu, rahat, bol kıyafetler giymelidir.

Kurdeşen; en çok yüzde görünse de vücudun her hangi bir bölgesinde olabilmektedir. Kızarıklıkla beraber döküntüler, kabarcıklar olabilir. Aynı zamanda bebekte zor nefes alma ve dudaklarında şişlikler görünebilmektedir. Bu durumda kesin olarak doktora gidilmelidir.

Çilek Lekeleri; pek korkulacak kızarıklar değildir. Cilt altında bulunan damarların genişlemesi durumda ortaya çıkmaktadır. Bebek yaşına girdikçe büyümeye başladıkça zamanla yok olan kızarıklık çeşididir.

Diğer sebepleri ise şu rahatsızlıklar olabilir, egzama, suçiçeği, kızamık, damar sorunları, sadece bebeklerde görünen bir çeşit sivilce, ateşli bir rahatsızlık geçirmesi, mantar sorunu, alerji durumlarında ve mongol lekesinde bu tür kızarıklıklar görünür.

bebeklerde ayak kizarikliklari sebepleri nelerdir - Bebeklerde Ayak Kızarıklıkları Sebepleri Nelerdir?

Bebeklerdeki Kızarıklıklar Nasıl Geçer?

İlk olarak kızarıklık bir türlü geçmiyorsa hemen doktora gidilmelidir. Cilt uzmanının muayenesi sonucu teşhis koyularak ona göre bir tedavi yöntemi uygulanmalıdır. Tedavi genel olarak krem ve ilaçlarla kısa sürede geçmektedir.

Daha Fazla Göster

Sabiha Safir

Dinamik psikoterapide süreye duyarlılık ve etkin zaman kullanımı vardır, bireyin çocukluk deneyimleri, bilinçdışı özellikler, çelişkiler, aktarım, direnç ve tekrarlamalı davranışları çalışılır. Hastanın güçlü yönleri vurgulanarak, terapi süreci daha gerçeğe dayalı tutulur. Danışan ile terapist, şimdi ve burada ilişkisine odaklanırlar.

İlgini Çekebilir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu