Bebek

Bebekler Nasıl Dil Öğrenir?

Bebekler kaç aylıkken dil öğrenmeye başlarlar? Bu pek çok ailenin aklına takılan bir sorudur eminim ki. Anne ve babalar bebeklerine dil eğitimini istemeden de olsa yaşayarak ve kendi aralarında konuşarak vermektedirler. Eğer doğru zamanlama ile bu dil eğitimi üzerine eğilinirse, bebeğinize birden fazla dil öğretmeniz oldukça mümkün.

Farkındalık ve çevreyi gözlemleme, bebekler henüz üç aylıkken başlar. Konuşamasalar bile yavaş yavaş konuşmaları ve tonlamaları anlamaya başlarlar. Beyni boş olan bebeklerin en aktif öğrenme yaşları üç aylıkken başlamakta ve altı yaşına kadar devam etmektedir. Etkin öğrenme süreci altı yaşından sonra düşüşe geçer. Yani 0 – 6 yaş bebeklerde dil öğrenme için oldukça önemlidir.

Peki bebekler hem kendi ana dillerini hem de ikinci bir dili aynı anda öğrenme kapasitesine sahipler midir?

Bebekler, ana dillerinin yanınad bir dil daha değil, birden çok dil öğrenebilirler. 6 yaşından sonra öğrenme yetilerinin düşmelerinden dolayı dil öğrenmini oldukça küçük yaşlarda yapmak uygun olacaktır. Küçük yaşta birden çok dil öğrenen bebekler, gelecekte büyüdüklerinde de karakterlerinde ve gelişimlerinde diğer bireylere göre çok daha gelişkinlik gösterebiliyorlar.

Beynin iki lobunu da uyarmak bebeklerin hem zeki olmasını hem de öğrenimlerinin hızlanmasını sağlıyor. Yeni bir dil öğrenmek için, o dilin evin içinde aktif olarak konuşulması ve o dile ait yazılı, görsel metaryallerin çocuk ile etkileşimde olması gerekmekte. Öğrenim ancak bu şekilde sekteye uğramadan başarıya kavuşuyor.

Daha Fazla Göster

Annegram.com

Annelerin,anne bebek hakkındar herşeyi bulabileceği lider anne bebek plartfomu annegram.com.

İlgini Çekebilir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu