Annegram.com

Doğum çantasında neler olmalı?

28.07.2018
199
Doğum çantasında neler olmalı?

Bayanların en büyük yardımcısı çantasıdır. Fakat çantalar ortama göre değişiklik gösterebiliyor.Mesela, doğum çantasına koyacağınız gereçlerle doğum yapmanızı daha kolay ve tedbirli hâle getirebilirsiniz.

Doğum çantasında neler olmalı? 1

Doğum çantası olarak tabir ettiğimiz bu çantayı son ay hamilelik te yanınızda taşımanız önerilir, bu beklenmedik durumlara karşı tedbirli olmanızı sağlayacaktır. Doğum yaptığınızda da o heyecanla birşeylerin unutulmasını önleyecektir.

Doğum çantasında neler olmalı?

Sizin için 2 adet gecelik olabilir fakat bu pijama şeklinde olmamalı, buna dikkat etmelisiniz. Diş fırçası, tarak, iç çamaşırı, terlik, çorap, yüz havlusu ve eczanelerden de edinebileceğiniz hasta bezi olmalıdır. Yani doğumdan sonra sizin hastanedeki tüm ihtiyaçlarınızı karşılayacak materyallere yer vermemiz gerekiyor.

Çantanızda kendiniz için bulunması gerekenleri belirttik, peki ya doğum heyecanını tam 9 ay benliğinizde hissetmenize sebep olan bebeğiniz için birşeyler de bulundurmanız gerekmiyor mu? İşte bebeğiniz için de gerekli olan şeyler.

Zıbın, bebek havlusu, bebek battaniyesi ile birlikte bebek bezi, biberon ve mama olması işinizi kolaylaştıracaktır. Eğer doğum hastanede yapılmayacaksa ve kordon kanı alınması gerekiyorsa yanınızda gerekli materyali bulundurmanızda fayda var.

Doğum çantasında neler olmalı? 2

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.