Annegram.com

Bebeklerin Gazını Gidermek İçin Neler Yapılmalıdır?

24.11.2017
236
Bebeklerin Gazını Gidermek İçin Neler Yapılmalıdır?

Ne büyük emeklerle dünyaya gelen yeni doğmuş bebeğinizin en büyük problemi sindirim sisteminin gelişimine bağlı olarak gerçekleşen gaz sancılarıdır. Henüz sindirim sistemi yeterince büyümeyen bebekler gazlarını çıkarmakta zorlanmaktadırlar. Bunun neticesine bağlı olarak bebeğinizde ağlama nöbetleri ve sizin içinse uykusuz geceler başlamaktadırlar. Bebeğiniz sizin ruh halinizi sezer ve evhamlı aileler bebeğin daha da huzursuz olmasına neden sebep olur. Nitekim sonuçta hemen her yeni doğan bebek bu meseleyle karşılaşıp sorun yaşamaktadırlar.

“Bebeklerde Gaz Sancısını Gidermek Hakkında“

Natürel / olağan olarak bebeğinizin gaz sancılarını eksiltmek için yalnızca ona mutluymuş gibi gözükmeniz yetmeyecektir. Masaj ve egzersizlerin yararını çok göremediyseniz bir de şunları sınamanızda fayda var; Unutulmaması gereken nokta, her gaz sancısı kolik tanısı değildir. Bebeklerin beşte Bir’i kolik meselesini yaşamaktadır. Tıbbi olarak bu vaziyete infantil kolik denmektedir. Kolik bir hastalık tanısı değil bir sancı biçimidir.

Bir bebeğin kolik olarak kabul edilebilmesi için sancıların sık yinelenen periyotlarla oluşması gerekmektedir. Çoğunlukla ilk üç ay, bazı vaziyetlerde altı ay sonra sindirime bağlı sancılar geçmektedir. Bunun yanında müracaat edeceğiniz dayanak veren usuller de olacaktır. Birtakım telkinlerinden sonra çoğunlukla internetten çözüm yolları aramaya başlarlar. Temel kafa karmaşıklığı da bu noktada başlamaktadır. Herkes değişik bir ilaç veya usul önermektedir.

Yeni Doğan Gazı Nasıl Çıkartılır?

Şayet bu gidişat içerisinde olan bir ebeveynseniz bu suallerin tek bir doğru yanıtı olmadığını bildiğinize eminiz. Bildiklerinizi incelerken usullerde bulunması gereken en ehemmiyetli nokta şu olmalı: bilinen veya yazılan hiçbir usul sizin bebeğinize faydası olmaya bilmektedir. Bazı Zamanlar bebeğinizin sindirim sisteminin büyümesini gelişmesini beklemekten başka devanız çareniz yoktur. Kafanızı Karıştıran bir durum olduğunda bir çocuk hekimine danışmalısınız.

Bebeklerin Gazını Gidermek İçin Neler Yapılmalıdır? 1

Etiketler:

Yorumlar

Henüz yorum yapılmamış.