Bebek

Bebek Masajı Nedir ? Nasıl Yapılır ?

Bebek masajı, anne ile bebek arasında bağ oluşmasını sağlayacak en etkili yöntemlerden bir tanesidir. Bebekler sorunlarını konuşarak anlatamadığından masaj sayesinde bu sorunlardan rahatça kurtulabilmektedirler. Bu masaj sayesinde bebeğin sakinleşmesi sağlanır. Yumuşak dokunuşlarla yapılacak bir masaj sayesinde bebeklerin uyku düzeni de daha kolay sağlanacaktır.

Bebeğe masaj yapmaya başlarken ortamın sakin ve sessiz olmasına dikkat etmeniz gerekecektir. Bu sebeple masaj yapacağınız odayı sessiz hale getirmeli ve bebeğinizin kendini rahat hissetmesi için masaj yapacağınız yerin yumuşak olmasına özen göstermeniz gerekmektedir.

Bebek Masajı Nasıl Yapılır ?

Bebek masajında amaç bebeğin rahatlamasını sağlamak olacaktır. Bu sebeple hareketlerin yumuşak olmasına özen göstermelisiniz. Bebeğin vücudunun her bir bölgesini itina ile ovmalısınız. Bebeğin gaz sıkıntısını giderecek olan karın masajına da dikkat etmeniz gerekir. Karnın üzerinde elinizi belirli aralıklarla gezdirin. Bebeğe masaj yaparken ellerinizde bebeğin canını yakacak takıları takmamaya, tırnaklarınızın bebeğinize zarar verecek ölçüde uzun olmamasına özen gösterin. Masaj hareketlerinin yumuşak olması için bebek yağı kullanmayı ihmal etmeyin. Bu yağ sayesinde bebeğinize yaptığınız masajın etkileri artacak ve bebeğiniz rahatlayacaktır. Özellikle cildi hafif nemli iken daha fazla sonuç alacaksınız. Bu sebeple her banyo sonrasında yaptırabilirsiniz.

Bebekler henüz çok küçük oldukları ilk aylarda kendi kendine yeterince hareket edemezler. Bu sebeple ona masaj yapacak ve bütün gün öyle duran cildini sizin harekete geçirmeniz gerekiyor. O halde annenin marifetli elleri devreye girsin ve ortaya harika bir masaj çıksın. Masaj Bebekleri çok zorlamadan hoşuna gidecek şekilde yapmalıdır. Aksi takdirde bebek ağlıyor ise masajı yapmayı bırakın ve onu kucağınıza alarak sakinleştirin. Canı yanmış olabilir ya da ilk sefer olduğu için korkmuş olabilir. Zaman geçtikçe alışacaktır. Sizlerde çok zevk ile yapacağınız bu aktiviteleri artık internet üzerinden izleyebilirsiniz.

Ayrıca Bebek Masajı Nasıl Yapılır ? konumuzda bebek masajı yöntemlerine değindik.

Daha Fazla Göster

Annegram.com

Annelerin,anne bebek hakkındar herşeyi bulabileceği lider anne bebek plartfomu annegram.com.

İlgini Çekebilir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu