fbpx
Bebek

Bebek Bezi Seçimi

Dünyaya ilk gözlerini açtıklarında o kadar küçük oluyorlar ki onları tutmaktan bile korkuyorsunuz. Minicik elleriyle parmaklarınızı yakalıyorlar ve aslında ne kadar güçlü olduklarını anlıyorsunuz. Bebekler hayata tutunmak konusunda çok başarılıdırlar. Onlar büyümekle uğraşacak kadar güçlüdürler, yeter ki siz de onun bütün ihtiyaçlarını giderin.

Bebeğiniz dünyaya geldiğinde ilk sorun bebek bezidir. Çünkü o kadar çok marka vardır ki, hangisini seçeceğinizi bir türlü bilemezsiniz. Üstelik özellikle ilk ay için en çok bebek bezine ihtiyacınız olacaktır.
Bebek bezi seçiminde bebeğin cinsi, kilo ve yaşı önemli faktörlerdir. Bazı bebek bezleri belden ve ya bacaklardan lastikli yapısıyla bebeğin hareketini güçleştirebilir. Bu yüzden bebeğinizin bebek bezi ile rahat edip etmediğini kontrol etmelisiniz. Gerekirse bebek bezinizi değiştirebilirsiniz.
Bebek bezleri kullan at şeklinde hazırlanmış kağıt bezlerdir. Bu yüzden hepsi tek kullanımlıktır. Bebeklerin özellikle ilk aylarda idrarı renksizdir. Bu yüzden bebeğin altı açıldığında bezin iyice kontrol edilmesi gerekir. Çünkü idrarlı ve ya dışkılı bez bebeklerin pişik olmasına sebep olur.
Bebek bezi seçiminde ne kadar dikkat edilirse edilsin, aynı dikkatin kullanımında da gösterilmesi çok önemlidir. Bebeklerin göbek gölgesini, bel bölgesini çok fazla sıkacak şekilde altlarının bağlanması hem bebeği rahatsız eder, hem de cildini havasız bırakıp enfeksiyona sebep olabilir. Bu yüzden rahat bir şekilde bağlanmalı ve üzerine asla naylon içerikli koruyucu külotlar giydirilmemesi gerekir.
Bebek bezleri sağlıklı ürünlerdir. Sterildirler ve sorunsuzdurlar. Çoğu bebek bezi, bebeğin rahat bir şekilde uyuyabilmesi, yemek yiyebilmesi ve hatta adım atabilmesi için özel olarak tasarlanmıştır. Seçim sizin ve bebeğinizindir.

Diğer yazımız olan  Tüp Bebek Tedavisini Olumsuz Etkileyen Faktörlerhakkında bilgiler verilmektedir.

Daha Fazla Göster

Annegram.com

Annelerin,anne bebek hakkındar herşeyi bulabileceği lider anne bebek plartfomu annegram.com.

İlgini Çekebilir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu