AnneBebek

Bebek Bakımında Annelerin Dikkat Etmesi Gerekenler

Evlilik kurumunun en değerli parçası olan bebekler ebeveynler tarafından oldukça önemli bir yere sahiptir. Bu konuda bebeklerinin gelişim evreleri, beslenmesi ve daha birçok ihtiyacı özenli bir şekilde takip edilmektedir. Bebek bakımında annelere olduğu fazla bir yük binmektedir. Bu yüzden Bebek Bakımında Annelerin Dikkat Etmesi Gerekenler de bir hayli fazladır. Bunlardan birkaçına değinmek gerekirse:

Yeni doğan Evresi

Annelerin en zorlanmış oluğu aşama şüphesiz ki yeni doğan aşamasıdır. Daha önce bebek bakımından bilgisiz olan ve ilk defa bu işe kalkışan anneler için ayrıca lohusalık da eklenince epey bir sıkıntı yaşanabilir. Ancak bazı noktalara dikkat edilerek bu durum daha eğlenceli bir hal alabilir. Anne karnından sıcak bir ortamdan çıkmış olan bebeğin bu dönemlerde sıcaklık duyarlılığına dikkat etmek gerekir. Yaklaşık olarak 22-24 derecelik ısıda bir odada bulundurulması uygun olacaktır. Aynı zamanda beslenmesi de dikkat edilmesi gereken konulardan birisidir. Bu dönemde her 3 saatte bir bebeklerin beslenmesine dikkat edilmesi ve doyurulması önemlidir.bebek bakiminda annelerin dikkat etmesi gerekenler - Bebek Bakımında Annelerin Dikkat Etmesi Gerekenler

Kilo Kontrolü

Sık sık beslenen bebek anne sütü de yararlı gelecek hızla kilo almaya başlayacaktır. Bu konuda çok aşırıya kaçmadan ve bebeği aç bırakmadan devam edilir ise bir sıkıntı oluşmayacaktır. Ancak bu dönemde anneler aç kalacak korkusu ile beslenmeyi biraz fazla yapabilmektedir. Bir bebeğin bu dönemde ideal kilosu 2,500 ile 4,000 gram arasında olmalıdır.

Daha Fazla Göster

Sabiha Safir

Dinamik psikoterapide süreye duyarlılık ve etkin zaman kullanımı vardır, bireyin çocukluk deneyimleri, bilinçdışı özellikler, çelişkiler, aktarım, direnç ve tekrarlamalı davranışları çalışılır. Hastanın güçlü yönleri vurgulanarak, terapi süreci daha gerçeğe dayalı tutulur. Danışan ile terapist, şimdi ve burada ilişkisine odaklanırlar.

İlgini Çekebilir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu