Bebek

Bebeği Kucağa Almak

Bebeğin doğumu ile birlikte bu kadar küçük bir canlıyı nasıl tutmak gerektiği konusunda birçok anne ve baba kaygı yaşar. Oysa bebekler o kadar da kırılgan değildirler. Onlara karşı rahat ve güvende olmak gerekir. Bebeklerin iskelet sistemi henüz tam olarak gelişmediği için anne ve babalar bebeklerine zarar vermekten korkarlar. Onları doğru bir şekilde tutmak, hem bebeğin, hem de anne ve babanın huzurunu sağlayacaktır.

Bebeklerin ilk aylarda özellikle baş ve boyun ile ilgili desteğe ihtiyaçları vardır. Çünkü henüz baş ve boyunlarına hakim olamamaktadırlar. Bu yüzden bebeğinizi tutuş şeklini bebeğin baş bölgesine destek olacak şekilde ayarlamalısınız.En iyi teknik, bebeği bir kancaya asmış gibi tek kolunuzun üzerine yüz üstü koymaktır. Böylece bebek başını kolunuzun üzerine dayayabilir. Alttan diğer elinizle bebeğin ağırlığını alırsanız, bebeğiniz çok daha rahat hareket edecektir. Bebeğiniz ile göz kontağı kurmak adına bebeğin yüzünün size dönük olması da iyidir. Bu yüzden kolunuzu bir beşik gibi kullanıp, bebeği üzerine yatırabilirsiniz. Böylece bebeğiniz sizin yüzünüzü görüp, sesinizi dinleyerek huzurla dinlenebilir.


Diğer teknik ise omuz üstünde taşımak. Bu teknikte bebek başını omzunuza yasladığı için etrafı seyredebilir. Ve poposundan, sırtından diğer elinizle destek verirseniz bebeğinizi güvene alabilirsiniz.Bebekleri çok fazla kucakta tutmak, onları kendi varlığınıza çok fazla alıştırmak bir süre sonra sizin ve bebeğinizin sorunlar yaşamasına sebep olabilir. Bu kötü bir etki değildir. Ama seçim sadece sizindir. Eğer bebeğinize kucağı alıştıracaksanız, onu sürekli olarak kucağınızda tutamayacağınız zamanlarda yaşayacağınız sorunları bilmek ve kabul etmek durumundasınız.

Daha Fazla Göster

Annegram.com

Annelerin,anne bebek hakkındar herşeyi bulabileceği lider anne bebek plartfomu annegram.com.

İlgini Çekebilir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu