Anne

Anneliğin 5 Güzel Yanı

Annelik, özellikle anne olmaya hazır olmayan kadınlar için özgürlüğe vurulmuş bir darbe gibi gelse de; anne olmayanlara kıyasla güzelliklerle dolu bir süreçtir. Annelik, bebeğin ana rahmine düştüğü andan itibaren ömür boyu sürer. Bu yüzden anneliğe hazır olmak, annelikten zevk almak için önemli bir adımdır.

1.Anneyi Daha İyi Anlamak:

anne resmi - Anneliğin 5 Güzel Yanı

Her kadın annesinden “Anne olunca beni anlarsın!” cümlesini işitmiş, fakat “Zaten anlıyorum.” zannetmiştir. Anne olduktan sonra bebeği koruma içgüdüsü anneyi sarar ve kendi annesiyle olan bağı daha da kuvvetlenir.

 

2.Çocuğa Verilen Eğitimle Gelişmek:

egitimlie gelismek - Anneliğin 5 Güzel Yanı

Değişen dünyaya çocuklarını adapte etmeye çalışan anne farkında olarak veya olmadan kendi de gelişir. Çocuğu eğitmek amacıyla edindiği bilgilerle kendisini de geliştirme fırsatı bulur.

3.Bir İnsanın Dünyadaki İlk Tepkilerine Şahit Olmak:

anne olmak - Anneliğin 5 Güzel Yanı

Dünyadaki en ilginç şey bir çocuğun dünyayı tanımasındaki ilk tepkileridir. Öğrendiği yenilikleri uygulamasının verdiği şaşkınlık ve keyif anneyi dünyanın en mutlu insanı yapmak için yeterlidir.

4.Ömür Boyu Dostluk:

anne sevgisi - Anneliğin 5 Güzel Yanı

Çocukla kurulabilecek güvenli bağ, ömür boyu süren ebeveyn çocuk ilişkisi ötesinde, en güzel dostluk örneği olur. Anne kendi emekleriyle eğittiği ve dünyaya hazırladığı bireyle gururlu bir dostluk oluşturur.

 

5.Hamilelik:

hamilelik - Anneliğin 5 Güzel Yanı

Hamilelik sadece anne olan bireylerin yaşayacağı bir süreç olan eşsiz bir deneyimdir. Anne, bedeninin içinde bir canlının hareket edişini, beslenişini ve dünyaya gelmeye hazırlanışını hayal eder ve hisseder.

Daha Fazla Göster

Annegram.com

Annelerin,anne bebek hakkındar herşeyi bulabileceği lider anne bebek plartfomu annegram.com.

İlgini Çekebilir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu