Anne

Annelerde Adet Dönemi Gecikmesi Sebepleri

Bayanların doğurganlıklarının en temeli adet döngüsüdür. Bu döngünün her ay 5 ile 10 gün arasında yaşanması kişinin sağlıklı bir vücuda ve doğurganlığa sahip olduğunun bir göstergesi olarak kabul edilir. Adet döngüsünde sarkmalar olması veya kişilerin uzun dönemde zor adet olması bir sıkıntının oluştuğunun nedeni olabilir. Kişilerin vücut yapılarına göre değişiklik olması durumu da muhtemeldir. Annelerde Adet Dönemi Gecikmesi Sebepleri konusunda bilgi verilmek gerekirse:

Hava Değişiklikleri Rol Oynayabilir

kişilerin bir şehirden başka bir şehre geçişleri tam adet dönemine denk gelmiş ise eğer bazı gecikmeler yaşanabilir. Yada tam aksine o ay hiç adet görmeme durumu oluşabilir. Ancak bu durum herkeste olacak diye bir kaide yoktur. Kişilerin vücut yapılarına göre farklılık gösteren bir etkendir.annelerde adet donemi gecikmesi sebepleri - Annelerde Adet Dönemi Gecikmesi Sebepleri

Hamilelik Durumu

Adet gecikmesinde bir başka ve en önemli etken ise hamile kalma durumudur. Kişiler hamile kalmak için bazı girişimlerde bulunuyor ve bebek sahibi olmak istiyorlar ise adetleri gecikebilir. Bu durum normal adet seyrinin yaklaşık olarak bir hafta gecikmesi sonucunda kesin olarak belirtilebilir.

Kansızlık

Bayanların bu dönemlerde en sık gecikme sorunlarından birisi ise kansızlıktır. Kişilerin vitamin ve kan değerlerinde yaşanan sıkıntılardan dolayı gecikmeler meydana gelebilir. Bu gecikmelere ise bir an evvel bir uzman gözetiminde müdahale edilmesi gerekmektedir. Tedavi sürecinden sonra kişilerin normal her dönemdeki gibi adet görmeleri sağlanmış olacaktır.

Daha Fazla Göster

Sabiha Safir

Dinamik psikoterapide süreye duyarlılık ve etkin zaman kullanımı vardır, bireyin çocukluk deneyimleri, bilinçdışı özellikler, çelişkiler, aktarım, direnç ve tekrarlamalı davranışları çalışılır. Hastanın güçlü yönleri vurgulanarak, terapi süreci daha gerçeğe dayalı tutulur. Danışan ile terapist, şimdi ve burada ilişkisine odaklanırlar.

İlgini Çekebilir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu