Anne

Anne Sütü Nasıl Artar?

Anne Sütü Nasıl Artar? Bebeklerin ilk 5 ayında doktor tavsiyesi olmadan anne sütü dışında beslenmesi önerilmez. Ama bazı durumlarda anne sütünde azalma görülebilmektedir. Bu azalmadan dolayı bebek tam doyamamakta ve huzursuz olmaktadır. Doyamayan bebekler huzursuz olarak ağlarlar. Peki anne sütü eksikliğinden kaynaklanan huzursuzluğu önlemek için ne yapmalı?
Bunun cevabı anne sütünü artıracak önlemlerin alınmasıdır. Peki anne sütü nasıl artar?

anne sutu nasil artar - Anne Sütü Nasıl Artar?

Anne Sütü Nasıl Artar?

  1. Hamilelik sürecinde aldığınız kiloları vermek istiyorsanız aceleci olmayın ve sıkı diyetlere hemen başlamayın. En azından çocuk ek beslenmeye başlamasını bekleyin.
  2. Anne sütünün önemli bir kısmı sudan oluşmaktadır. Bunu göz önüne alarak bol su içiniz. İçtiğiniz suyun güvenilir olmasına dikkat ediniz.
  3. Taze sebze ve meyveleri her gün düzenli olarak tüketmelisiniz.
  4. Her gün 1 adet yumurta veya 1 porsiyon etli sebze veya kurubaklagil yemeği yemeye özen göstermelisiniz. Kalsiyumdan zengini olan süt, yoğurt ve peyniri düzenli olarak tüketmelisiniz.
  5. A Vitamininden zengin havuç, yeşil yapraklı sebzeler, kayısı gibi besinleri, beslenme programınızda sık bulundurmalısınız.
  6. Yemek yemek kadar bu yenilen besinlerin besleyici özelliğini de korumak gerekli. Bu yüzden beslenmeden sonra çay içmemeye, içecekseniz de çok demli olmamasına dikkat edin. Bunun yanında alkol sigara gibi zararlı şeylerden uzak durun.

Diğer yazımız olan Biberon Alırken Nelere Dikkat Etmeli? hakkında bilgiler verilmektedir.

Daha Fazla Göster

Annegram.com

Annelerin,anne bebek hakkındar herşeyi bulabileceği lider anne bebek plartfomu annegram.com.

İlgini Çekebilir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu