Hamilelik

Acı yemek gebelikte zararlımı ?

 Acı yemek gebelikte zararlımı? Sorusuna istinaden birçok doktor tarafından söylenildiği üzere oldukça büyük zararlara yol açmaktadır. Özellikle de sindirim sisteminde ki oluşan dengesizlik ve bebeğe giden sıvıların da acı olması ile birlikte gerek bebekte gerekse de anne üzerinde ciddi rahatsızlıkları oluşturmaktadır. Bu yüzden de olabildiğince acı olmayan besinleri tüketmek de yarar vardır. Çünkü olası bir alerjik durumlar da bebeğe ciddi anlamda zarar verebilmektedir. Acı besinleri tüketmek ve aşırı şekerli besinleri tüketmek aynı eş değer bir rahatsızlıkları oluşturmaktadır. Anne hamilelik döneminde yediklerine oldukça fazla dikkat etmek zorundadır, yediği içtiği her besini bebek de algıladığı için acı yiyeceklerde de bebeğe ulaşması ve zarar vermesi ciddi hastalıkları oluşturacaktır.
                 Annelerin acıyı çok sevmesi ve gebelikte illa ki kendini tutamaması ve acı yemesi durumunda anne ve bebek bünyesinde farklılık göstermektedir. Çoğu kadınlarda gebelik döneminde acı yemek bebeğe zarar vermektedir, özellikle de bebek doğduktan sonra emzirme dönemin de ise bu oran daha da fazla artmaktadır. Gebelikte özellikle de sabah bulantılarını oldukça fazla arttırmaktadır bu yüzden de abartmamak şartı ile acı yemekler yenebilir, fakat abartılan acı yiyecekler de ise sabah bulantılarının artması ve bebeğe zarar verme oranı yüksektir. Bunun için de acı besinlerden uzak durmak ve daha sağlıklı besinleri normal tatta olan besinleri tüketmek gerek anne gerekse de bebek için daha idealdir.

Daha Fazla Göster

Ali Uygar

Lisans eğitimini Selçuk Üniversitesi Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık bölümünde tamamlamıştır.Mezuniyetinin ardından Konya'da çeşitli danışmanlık merkezlerinde anormal gelişen çocuklarda davranış ve duygu durum problemleri üzerine sağaltım çalışmaları yürütmüş, ailelere danışmanlık hizmeti vermiştir.

İlgini Çekebilir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu