Bebek

6 Adımda Bebek Saçı Nasıl Kesilir?

Bebeklerin saçlarının ilk kesimi için 1 yaş uygun bir zamandır. Saç kesimi işin uzmanı bir bebek kuaförüne yaptırılabileceği gibi kolaylıkla evde de yapılabilir.

1- Doğru Malzemeler Edinilmeli:

bebek sac malzeme - 6 Adımda Bebek Saçı Nasıl Kesilir?

Bebek için doğru saç kesim malzemeleri edinilmelidir. Bunun için uygun bir makas, tarak ve sprey şişesi yeterli olacaktır. Malzemelerin tamamı sadece bebek için kullanılmalıdır. Hijyen açısından bu önemlidir. Kesim sırasında bebeğin boynuna küçük bir havlu konulabilir veya aynı işi görmesi açısından mama önlüğü de kullanılabilir.

2- Doğru Zaman Belirlenmeli:

bebek zaman - 6 Adımda Bebek Saçı Nasıl Kesilir?

Bebek için en uygun zamanın belirlenmesi, saç kesim tecrübesinin keyifli geçmesi için önemli bir adımdır. Bebeğin karnının tok olması, uykusunu almış olması ve keyifli bir zamanında olması önemlidir. Bu detayların bir arada bulunduğu anlar en doğru zamanlardır ve huysuzluk yapmasının önüne geçecektir.

3- Bebekle Konuşulmalı:

bebekle kosusmak - 6 Adımda Bebek Saçı Nasıl Kesilir?

Bebekle neşeli bir ses tonu ile konuşulmalıdır. Yumuşak ve neşeli bir tonda konuşarak oyun oynar bir hava yaratılmalıdır. Bu şekilde bebeğin stres olmaması garantilenir.

4- Doğru Yer Belirlenmeli:

bebek oturacak yer 1 - 6 Adımda Bebek Saçı Nasıl Kesilir?

Saç kesimi yapılırken bebeğin oturtulacağı yer önemlidir. Bir miktar hareket kısıtlaması gerekli olduğundan, muhakkak mama sandalyesi kullanılmalıdır. Mama sandalyesinin konumu da önemlidir. Televizyonun karşısı doğru bir konum olabilir. Televizyonda çizgi film açılarak, bebeğin dikkatini oraya vermesi ve huysuzluk yapması önlenebilir.

5- Su İle Saçlar Islatılmalı:

bebek saci - 6 Adımda Bebek Saçı Nasıl Kesilir?

Uygun bir sprey şişesi bu iş için alınmalıdır. İçine temiz içme suyu koyulur ve yavaşça püskürterek bebeğin saçları ıslatılır. Bu adım korkutmadan ve oyun havasında yapılmalıdır.

6- Tarak Yardımıyla Saçlar Kesilmeli:

bebek sac kesimi - 6 Adımda Bebek Saçı Nasıl Kesilir?

Yumuşak bir tarak yardımı ile saçlar taranır ve tarakla tutularak uçlarından küçük miktarlarda kesilir. Düzgün bir kesim için tarak sürekli kullanılmalıdır. Küçük miktarlarda kesim yapıldıktan sonra saçlar havlu ile kurulanır ve taranarak son hali verilir.

Daha Fazla Göster

Annegram.com

Annelerin,anne bebek hakkındar herşeyi bulabileceği lider anne bebek plartfomu annegram.com.

İlgini Çekebilir

Bir Yorum

  1. Bebeğim 1 yaşına bastı ilk defa saçlarını keselim dedik tabi ilk defa keseceğimiz için bu konuda baya bir araştırma yaptım bebek saçı için bebeklere özel yapılmış tarak makas setleri var onları olarak traş edebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu