Bebek

2 Aylık Bebek Kaç Kilo Olmalı?

Bebek sahibi olmak her süreci ile oldukça heyecanlı ve ilk bebekler için de telaşlı ve yabancı olabilen bir süreçtir. 2 Aylık Bebek Kaç Kilo Olmalı? Bebeğin anne karnındaki gelişimini günden güne ve haftadan haftaya takip etmek anne adaylarının bu süreçte yaptıkları en sık şeydir. Bebeğin doğumuna kadar geçen sürede sağlık durumunun kontrol altında tutulması için uzman hekiminizin verdiği tüm tavsiye ve önerilere uymalı bu süreçte kendi sağlığınıza dikkat ederek dolayısı ile bebeğinizin gelişimine de olumlu katkıda bulunmalısınız. Bebeklerin anne karnındaki gelişimi kadar doğumdan sonra da gelişimi oldukça önemlidir.

Bebeklerin Doğum Anı ve Kilo Durumu

Bebeklerin anne karnındaki gelişim ve beslenme durumuna göre doğum anı kiloları ve boyları değişebilmektedir. Ancak sağlıklı ve anne karnındaki sürecini tamamlamış sağlıklı bir kız ya da erkek bebeğin 2500 gr ile3500 gr arası bir kiloda olması beklenir. 2500 gr altında doğan bebeklerde herhangi bir sağlık sorunu mevcut değil ve sonraki günlerde de kontroller sırasında başka bir olumsuz durum tespit edilmemişse endişe etmenize de gerek yoktur. İlk ay bebeğinizi bol bol emzirerek kilo açığını kapatabilirsiniz.3500 gr ve üzeri doğan bebeklerde ise genelde doğun anında anne zorlanacağı için tehlikeli durumlar olabilmektedir. Bebek için aşırı kilolu doğduğu durumlar haricinde herhangi bir sağlık sorunu olmadığı bilinmektedir.

2 Aylık Bebeklerde Normal Kilo Kaç Olmalıdır?

2 Aylik Bebeklerde Normal Kilo Kac Olmalidir 1024x683 - 2 Aylık Bebek Kaç Kilo Olmalı?
2 Aylık Bebeklerde Normal Kilo Kaç Olmalıdır?

2 ayı tamamlayan bebeklerde yaklaşık kilo 4700 gr ile 5400 gr arasındadır. Araştırmalar erkek bebeklerin hem doğum ağırlığının hem de doğumdan sonraki ilk 6 aylık süreçteki ağırlığının kız bebeklerden ortalama 300 gr-400 gr fazla olduğunu göstermektedir. Bu nedenle 2 aylık bir kız bebeğin ortalama ağırlığının da 4350 gr ile 5000 gr arasında olduğunu söyleyebiliriz. Yine bu rakamlara şartlara bağlı olarak artı eksi 200 gr’lık toleranslar tanınabilir. Ancak farkın fazla olması durumunda mutlaka uzman doktor kontrolüne girilmelidir.

Bebek Her Ay Kaç Kilo Almalıdır?

Bebeklerin ilk 6 aylık süreçte herhangi bir fiziksel faaliyeti olmadığı ve sadece anne sütü aldığı düşünülür ise her ay ortalama 1000 gr almalıdırlar. Kilo ve boy durumu anne ve toplum sağlığı merkezinde takip edilir.

Daha Fazla Göster

Annegram.com

Annelerin,anne bebek hakkındar herşeyi bulabileceği lider anne bebek plartfomu annegram.com.

İlgini Çekebilir

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu